İşletmelerin Endüstri 4.0 Dijital Dönüşüm Departmanıyız

İşletmelerin Endüstri 4.0 Dijital Dönüşüm Departmanıyız

Sanayi Devrimi beraberinde getirdiği değişim hiçbir zaman durmadı. Sanayi Devrimi’nin geldiği nokta Endüstri 4,0 ve Dijital Dönüşüm.

Evet, biliyoruz bu durum bazı işletmelerin afalarını karıştırıyor fakat bir yandan da işletmelerine kazandırabilecekleri yetenekleri gördükçe heyecanlanıyorlar.

Öncelikle şu gerçeği görmemiz gerekiyor. Dijital dönüşüm kalite ve rekabetin anahtarıdır. Kaliteli ürün üretebilmek ve rekabette kazanmak sürekli iyileştirme ve büyüme gerektirir. Bu gerçekle beraber biraz daha detaylandıralım.

Şirketinizin içinde bulunduğu ekosistemi düşünün. Müşterilerinize ürün, hizmet sunuyorsunuz. Ürün veya hizmetinizi önce hazırlamanız, sonra satmanız, sonra da bu ürün ve hizmeti müşteri ihtiyacını sürekli karşılar durumda tutmanız gerekiyor. Sizinle aynı amaç için çalışan rakipleriniz var. İmkânlar teknoloji sayesinde çok çabuk değişiyor. Şirketiniz bu değişime ayak uydurmalı. Rakipleriniz teknolojinin sunduğu imkânlardan hızlı bir şekilde faydalanmakta, sizin de bir şeyler yapmanız gerekli.

Detaylı tanımlanmış üretim sürecinizi kararlı tempo ve sürekli şekilde uygulamalısınız. Bu ifadeyi bir robot veya otomatik üretim bandının temel karakteristiği olarak düşünün. Bu temel karakteristik bugün çok iyi çalışıyor olsa bile geçen zaman ile kalitesini ve hızını artırmak zorunda. Satış sonrası hizmetlerde de benzer iyileştirmeler yapmalısınız.

Dijital dönüşüm bu ihtiyaçlar üzerine ortaya çıkmış bir kavram. Şirketler müşterilerinin ihtiyaçlarını olabildiğince otomatik bir şekilde, insan eli değmeden, doğru işleyen iş akışları ile sürekli ve her geçen gün artan hız ve kalitede karşılayabilmeliler.

4C-IQV, sanayinin böyle bir yazılıma ihtiyacı var düşüncesinden ziyade daha etkin, daha verimli, daha kabiliyetli çalışabilmesi için işletmelerin hangi bakış açılarına ihtiyaçları olduğunu tespit ederek sahadaki gereksinimlerden ve ihtiyaçlardan yola çıkarak oluşturuldu. Bu da bizi diğer benzer çözümler sağlayan işletmelerden ayıran en büyük avantajımız.

İşletmeniz için sunum alabilmek için lütfen bu linke tıklayınız.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.